5 tavaszi tipp, hogy szép legyen a kerti tavunk
Ebben a cikkünkben 5 tavaszi tipp kerül felsorolásra, amit érdemes betartanunk, azért hogy a kerti tavunk tavasszal is a régi fényében tündököljön. Ahogy a hőmérő higanyszála kezd felfele kúszni, ezzel arányosan megnő a kerti tóval kapcsolatos munkák mennyisége.
1. Tipp : A takarítás!
Amint eltűnik a tavunkról a jég, már kezdhetjük is a munkát. Nagyon fontos, hogy az elhalt növényi részeket, és állati tetemeket távolítsuk el, mert ezek később gondot is jelenthetnek. Ha ezt kihagyjuk, akkor a fenéken összegyűlt részek olyan gázokat termelnek, amelyek nagy mennyiségben oxigénhiányt okoznak a tavunkban.
2. Tipp : Még egy kis takarítás!
A későbbiekben, ha szükséges takarítsuk ki a fenékről a felhalmozódott iszapot, hogy meggátoljuk ezt a természetes bomlási folyamatot, amely a halaink egészségét is veszélyeztetheti.
3. Tipp : Technika beüzemelése
Ha már nem számítunk fagyra, akkor elővehetjük és beüzemelhetjük a szűrőt, csobogót, vízesést, vagy szökőkutat, amely oxigénnel dúsítja fel a tó vizét. A csöveket jól ellenőrizzük le és, ha kell cseréljük, mert a hajszálrepedések vízveszteséget okozhatnak. Az UV-C lámpával felszerelt szűrőknél évente cseréljük az izzót, hogy minél hatékonyabban működjön.
4. Tipp : Meglévő növények karbantartása
Amint elkezdenek kihajtani a növények ellenőrizzük, hogy van-e túlszaporodás, vagy esetleg kell-e újakat ültetni. Ha új növényeket szerzünk be, akkor mindenképpen figyeljünk a megfelelő tóföld és ültető kosár használatára. A jó tavi föld megfelelő tápanyagot szolgál a növények egészséges növekedéséhez, és ültető kosárból lyukacsosat válasszunk, amit átjár a víz, de megelőzhetjük az idő előtti túlburjánzást.
5. Tipp : Új növények
Az új növények vásárlásánál figyeljünk arra, hogy a megfelelő fajtát válasszuk ki. Minél többféle növény van a tavunkban, annál nagyobb valószínűséggel termelnek megfelelő mennyiségű oxigént. Népszerűek a süllőhínárok (myriophyllum fajták), mocsári gólyahír, törpe gyékény, vízi menta és a különféle tavirózsa fajták.
Reméljük, hogy mindenkinek segített ez az 5 tavaszi tipp. Következő cikkünkben a tavi algagátláshoz fogunk hasznos tanácsokat adni!